Ugrás a menühöz Ugrás a tartalomhoz
2012. május 23., szerda - Dezső

Bábel vezére Japánban is főnök lesz!

2009. augusztus 18.  17:20
Alejandro González Inárritu mexikói filmrendező lesz az októberi tokiói nemzetközi filmfesztivál zsűrijének elnöke - jelentették be hétfőn a szervezők.

A Bábel és a 21 gramm című filmek rendezője otthonosan érezheti magát Japánban, 2000-ben ugyanis ő nyerte a fesztivál nagydíját a Korcs szerelmekkel. Ez az alkotás volt az első jelentős nemzetközi sikere.

A szervezők által kiadott közlemény szerint Inarritu büszke arra, hogy őt választották az október 17. és 22. között, immár huszonkettedik alkalommal megrendezendő fesztivál zsűrielnökének. A rendező arról is beszámolt, hogy mennyire csodálja a japán kultúrát és filmeket. "A japán kultúra és film személyesen hatott rám, tiszteletre és figyelemre tanított" - fogalmazott.

Inárritu számos alkalommal járt már a szigetországban, 2006-os sikerfilmjének, a Bábelnek az egyik epizódja ott is játszódik. A díjesővel jutalmazott alkotás indította el a világhírnév felé Kikucsi Rinko (Rinko Kikuchi) japán színésznőt.

Szólj hozzá!

Megjelenített név * :

A Kultúrpart programajánlója