Ugrás a menühöz Ugrás a tartalomhoz
2012. február 11. szombat
Bertold, Marietta
06:54
17:02
Belépés
ok

A szlovákok is elismerik a magyar rendezőóriást

Cikk nyomtatása

Cikk továbbküldése

2010. március 24. 17:30
A Febiofest Filmfesztiválon műsorra tűzik legismertebb filmjeit, melyek végigkövetik szakmai pályáját.
Pénteken kezdődik Pozsonyban a hetedik művészet nemzetközi ünnepe, a Febiofest filmfesztivál.

Szlovákia rangos filmes eseményén  Jancsó Miklóst életműdíjjal tüntetik ki. A jeles alkalomból a Febiofest felejthetetlen Jancsó-filmeket tűz műsorra: a locarnói díjas Szegénylegények (1965), a Fényes szelek (1968), a Cannes-ban díjazott Még kér a nép (1971), a chicagói díjas Szerelmem, Elektra (1974), a Velencében kitüntetett Szörnyek évadja (1986) és a Nekem lámpást adott kezembe az Úr Pesten (1998) című játékfilmeket vetítik.

A fesztivál közönségének a hétvégén személyesen is alkalma lesz találkoznia a világhírű filmnyelv-újítóval.

Nyereményjáték

Január 26-tól a mozikban a három Oscar-jelölést nyert SUSZTER, SZABÓ, BAKA, KÉM. Válaszolj a kérdéseinkre, a helyes válaszokat beküldők között 3 db SUSZTER, SZABÓ, BAKA, KÉM című le Carré regényt sorsolunk ki.


Klikk a játékhoz »
H i r d e t é s

A Kultúrpart programajánlója

Illeszd be a saját oldaladra! Katt ide!

Másold ki a fenti kódot, illeszd be az oldalad forrásába, így az olvasóid mindig értesülhetnek a Kultúrpart programajánlatairól.

F u t á r    a j á n l a t