Ugrás a menühöz Ugrás a tartalomhoz
2012. május 24., csütörtök - Eszter, Eliza
Az európai nemzeti parkok napja (1994)

Több jelölt lesz az Oscaron

2011. június 15.  16:03
címkék: AmerikaFilmOscar
Jövőre egy „új csavart” visznek a szervezők az Amerikai Filmakadémia díjazottjainak kiválasztásába.

Még többen küzdenek érte
Az akadémikusok megszavazták, hogy a legjobb film kategóriában az eddigi öt helyett öt és tíz közötti jelölés legyen.

Azt, hogy összesen mennyien szállnak versenybe a legjobbnak járó díjért, csak a jelölések végső kihirdetésénél lehet majd megtudni.

A szervezet ügyvezető igazgatója, Bruce Davis elmondta, az elmúlt évek szavazásainak vizsgálatakor kiderült, hogy a döntőbíróknak a legtöbb esetben gondot okozott a legjobb öt film kiválasztása. Ha mondjuk nyolc olyan remek mozgókép született, mely igazán méltó a jelölésre, akkor nem kötelességünk, hogy lekerekítsük ezt a számot.

Kiderült az is, hogy ha ez a rendszer működött volna 2001 és 2008 között, akkor ebben az időszakban öt és kilenc közötti jelölés lett volna.
Forrás: BBC
Szólj hozzá!

Megjelenített név * :

A Kultúrpart programajánlója