Ugrás a menühöz Ugrás a tartalomhoz
2012. február 12. vasárnap
Lídia, Lívia
06:53
17:03
Belépés
ok

Szegénylegények Zágrábban

Cikk nyomtatása

Cikk továbbküldése

2008. május 20. 19:14
A zágrábi Subversive (felforgató) című fesztiválon Jancsó Miklós Szegénylegények című filmjét vetítették az Európa Moziban hétfőn Frank Füredi magyar származású angol szociológus választása nyomán.
A Jancsó-film vetítését nagy érdeklődés kísérte, s Frank Füredi telt ház előtt tartott elemzést a Szegénylegényekről és Jancsó Miklós művészetéről.



Az idei Subversive fesztivál - amely vasárnap kezdődött - a 68-as francia diáklázadásokat választotta fő témájául.

A meghívott vendégek a hazaiakon kívül németek, franciák és britek - szociológusok és filozófusok - maguk választhattak egy-egy filmet, s a vetítés után mindegyikük beszél a műről és annak alkotójáról.

Nyereményjáték

Január 26-tól a mozikban a három Oscar-jelölést nyert SUSZTER, SZABÓ, BAKA, KÉM. Válaszolj a kérdéseinkre, a helyes válaszokat beküldők között 3 db SUSZTER, SZABÓ, BAKA, KÉM című le Carré regényt sorsolunk ki.


Klikk a játékhoz »
H i r d e t é s

A Kultúrpart programajánlója

Illeszd be a saját oldaladra! Katt ide!

Másold ki a fenti kódot, illeszd be az oldalad forrásába, így az olvasóid mindig értesülhetnek a Kultúrpart programajánlatairól.

F u t á r    a j á n l a t