Ugrás a menühöz Ugrás a tartalomhoz
2012. május 25., péntek - Orbán
Afrika napja (Afrikai Egységszervezet, 1963)

A maffia tulajdonába került az ikonikus kávézó

2008. november 27.  11:53
A calabriai maffia megvette a római Vía Venetón található történelmi lokált, a Café de Paris-t, amely az Édes élet című film éjszakáinak jelképe.

A calabriai maffia, a ,ndrangheta próbálja rátenni a kezét a római vendéglátó-ágazatra. Az ügyészség néhány hete óvatosságból bezáratta az Alla Rampa nevű népszerű éttermet, mert tudomást szerzett róla, hogy az a Pelle-Vottari-Romeo klán markába került.
A La Repubblica című napilap arról adott hírt, hogy a lokált 6 millió euró (1,56 milliárd forint) készpénzért vette meg a calabriai maffiához tartozó egyik család.
Az újságcikk, a gazdasági rendőrség jelentésére támaszkodva megírta, hogy az új tulajdonosok mellett a teljes személyzet is calabriai, de ők csak arra szolgálnak, hogy a vendéglátóhely valódi gazdáit, az Alvaro-Palamara klánt fedezzék.
A szórakozóhelyek felvásárlásával mossa tisztára a ,ndrangheta a kábítószer- és fegyverkereskedelemből származó tetemes összegeket - tájékoztatott a gazdasági rendőrség.

A maffiának a vendéglátóipari ágazat elleni támadására néhány hónapja derült fény a Corriere della Sera című napilap cikke nyomán, amelyben megírta, mely római szórakozóhelyeket vásárolta fel Róma belvárosában a ,ndrangheta, miközben a camorra, a nápolyi maffia a külvárosi hipermarketek feletti ellenőrzést szerezte meg.

Az újság szerint a hatvanas évek európai filmművészetének egyik varázslatos szimbóluma veszett oda. Federico Fellini Az Édes élet című filmben megörökítette a római éjszakai élet és a filmvilág szimbolikus jelentőségű szórakozóhelyének belsejét és teraszát. A Café de Paris mostanság a Vía Veneto kávézóinak egyike, melyet főleg külföldi turisták keresnek fel.
Szólj hozzá!

Megjelenített név * :

A Kultúrpart programajánlója