Ugrás a menühöz Ugrás a tartalomhoz
2012. február 12. vasárnap
Lídia, Lívia
06:53
17:03
Belépés
ok

Pécs a világ egyik legjobb helye a sógorok szerint

Cikk nyomtatása

Cikk továbbküldése

2010. február 17. 19:17
Ausztria legjelentősebb tesztmagazinjának februári számában Pécset - mint Európa egyik idei kulturális fővárosát - együtt említik a labdarúgó világbajnokság dél-afrikai helyszíneivel, a Hawaii-szigetekkel, vagy Abu Dhabival. Az osztrák magazin a szakújságírók véleménye alapján minden évben összeállítja a látogatásra legérdemesebbnek tartott európai és Európán kívüli úti célok listáját.
Az idén Péccsel Magyarország is felkerült a legkurrensebb turisztikai ajánlatokat tartalmazó előkelő listára, és a cikk olvasóit pécsi szállás- és programlehetőségekről is informálják.

Hegyi Zsuzsa elmondta, a Magyar Turizmus Zrt. kampányai eredményeként is élénk médiaérdeklődés övezi a 2010-es pécsi Európa Kulturális Fővárosa (EKF) projektet Ausztriában. Az év első két hónapjában már olyan meghatározó osztrák napilapokban jelentek meg színes, turistacsalogató összeállítások a baranyai megyeszékhelyről, mint a Kleine Zeitung, a Kronen Zeitung Steiemark, s többek között a Salzburger- és Oberösterreichische Nachrichten.

Az osztrák turisztikai szakma egyik maghatározó magazinja, a Bus&Hotel a címlapján foglalkozik Péccsel a 2010 első negyedévi számában. A pécsi EKF turisztikai népszerűsítése már tavaly nyáron megkezdődött az osztrák piacon, s 2009 utolsó hónapjában a régió szálláshelyein érezhetően bővült az osztrák vendégéjszakák száma.

A Magyar Turizmus Zrt. bécsi irodája a rendkívül erős érdeklődésre alapozva felfelé – mintegy 5-6 ezerre – módosította marketingtervében az idei évben a dél-dunántúli régió szálláshelyein a pótlólagos osztrák vendégéjszaka növekedésre vonatkozó becslését.

Pécs tavaly 125 ezer turistát látott vendégül hivatalosan, a vendégéjszakák száma pedig 240 ezer volt. Idén e téren 30 százalékos növekedést remélnek.

Nyereményjáték

Január 26-tól a mozikban a három Oscar-jelölést nyert SUSZTER, SZABÓ, BAKA, KÉM. Válaszolj a kérdéseinkre, a helyes válaszokat beküldők között 3 db SUSZTER, SZABÓ, BAKA, KÉM című le Carré regényt sorsolunk ki.


Klikk a játékhoz »
H i r d e t é s

A Kultúrpart programajánlója

Illeszd be a saját oldaladra! Katt ide!

Másold ki a fenti kódot, illeszd be az oldalad forrásába, így az olvasóid mindig értesülhetnek a Kultúrpart programajánlatairól.

F u t á r    a j á n l a t