Rálőttek a Lenin mauzóleum őrére
A Moszkovszkij Komszomolec szerint viszont azt mondta: az építményben az antikrisztus múmiáját őrzik. Erre ő először géppisztollyal szét akarta lőni a szarkofágot, de azután azt a tanácsot kapta, hogy nem érdemes próbálkozni, mert a szarkofág biztosan golyóálló üvegből van.

A rendőrség adatai szerint a 33 éves, Szergej Karpencov nevű férfi nemi erőszak miatt már ült börtönben, de példás magaviseletére való tekintettel négy év után szabadlábra helyezték. Szabadulása után nem sokkal 2007-ben fegyveres rablásba keveredett, tettestársait elfogták, őt azóta körözték.
Mivel eddig nem merült fel, hogy pszichiátriai kezelésre szorulna, a rendőrök feltételezik, hogy Karpencov egy enyhébb vádpont alapján így próbált újra rács mögé kerülni. Legutóbb 1990-ben dördültek lövések a Vörös téren: egy Alekszandr Smonov nevű férfi Mihail Gorbacsov elnök életét próbálta kioltani.

