Ugrás a menühöz Ugrás a tartalomhoz
2012. február 12. vasárnap
Lídia, Lívia
06:53
17:03
Belépés
ok

Katasztrófális állapotban vannak Róma nevezetességei

Cikk nyomtatása

Cikk továbbküldése

2010. július 11. 09:00
Omlás és szétmállás fenyegeti az örök város építészeti csodáit.
Omladozik
Róma főpolgármestere Gianni Alemanno konferenciát hívott össze építészek és tervezők részére, hogy megtegyék ajánlataikat az olasz főváros 2020-as Olimpiáig tervezett felújítására. A kortárs építészet lehet a szimbóluma Róma új, kreatív identitásának és ha a fejlődés jó irányba halad majd, méltó kiegészítése lehet a város dicsőséges múltjának - vélekedett a politikus.

Ám kritikusok szerint, miközben óriási energiákat és rengeteg pénzt emészt fel a modernizálás a régi emlékek karbantartására nem maradnak források, pedig Olaszország és Róma identitása nagyrészt ezektől függ.

A Róma belvárosában található műemlékek legtöbbje omladozik, mivel azonban sokuk a város tulajdonában áll a problémát senki sem oldja meg. Tavasszal a Colosseum közelében található Néró császár által építtetett Villa egyik része omlott le. Szerencsére senki sem sérült meg. Később nagy darabok estek le a Colosseumból is.

Salvo Barrano a Nemzeti Archeológiai Szövetség elnökhelyettese listát készített a műemlékeket fenyegető veszélyekről. „Az egész ország műemlék, és mindenhol szükség lenne a segítségre. Az a probléma, hogy az elmúlt 12 évben az ország nem költött pénz a kultúrára, mert politikai értelemben nem térül meg elég gyorsan”, mondta Mr. Barrano, aki Dante poklához hasonló káoszt vázolt fel a kulturális ügyek terén.

Roberto Cecchi, akinek feladata a város töténelmi jelentőségű műemlékeinek felügyelete, a problémáról azt nyilatkozta, „2000 évvel ezelőtt a római mérnökök a város fenntartásáért aggódtak. Szabályokat kell felállítanunk. Előrelátónak kell lennünk, nem csak akkor kell reagálnunk a problémákra, mikor már bekövetkezett a baj.”

Nyereményjáték

Január 26-tól a mozikban a három Oscar-jelölést nyert SUSZTER, SZABÓ, BAKA, KÉM. Válaszolj a kérdéseinkre, a helyes válaszokat beküldők között 3 db SUSZTER, SZABÓ, BAKA, KÉM című le Carré regényt sorsolunk ki.


Klikk a játékhoz »
H i r d e t é s

A Kultúrpart programajánlója

Illeszd be a saját oldaladra! Katt ide!

Másold ki a fenti kódot, illeszd be az oldalad forrásába, így az olvasóid mindig értesülhetnek a Kultúrpart programajánlatairól.

F u t á r    a j á n l a t