Ugrás a menühöz Ugrás a tartalomhoz
2012. február 12. vasárnap
Lídia, Lívia
06:53
17:03
Belépés
ok

Hujber Ferenc a magasból ereszkedve játszik

Cikk nyomtatása

Cikk továbbküldése

2010. március 17. 12:30
A Budapesti Tavaszi Fesztivál részeként mutatják be Victor Hugótól A királykisasszony lovagja című romantikus drámát, amiben Horváth Lili másfél év kihagyás után tér vissza a színpadra.
A királyasszony lovagja című romantikus drámáját Kolovratnik Krisztiánnal a címszerepben mutatják be a 30. Budapesti Tavaszi Fesztivál nyitónapján. A darabot Léner András rendezésében március 19-én és 24-én láthatják a nézők a Thália Színházban, közölték a szervezők.

A romantikus dráma története – a rendező szerint – akár egy mondatban is összefoglalható: A királyasszony lovagja arról szól, hogy két szerelmest hogyan darál be és aprít fel a mindenkori hatalom. Forgách András új fordításában Victor Hugo 1838-ban keletkezett szerelmi története aktuális áthallásokkal tud megszólalni. A rendező a mai korba helyezte a történetet, ahol az ármány és szerelem, valamint a pénz-és hatalomvágy éppúgy főszerephez jut, mint az egykori királyi udvarokban.

"Egy férfiszínész számára mérföldkőnek számít ez a szerep - mondta Kolovratnik Krisztián. - Annyi indulat és érzelem van ebben a darabban, hogy mindezt megfejteni kemény munka, így hát van még bőven dolguk a bemutatóig."

A romantikus dráma egyik kulcsszereplője reggelenként a tévénézőket ébreszti, a színpadon pedig Don César de Bazant játssza. Hujber Ferenc elmondta: Don Cézar De Bazan megformálása nagyon hálás feladat, ahol a fizikai erőnlétre és a színészi koncentrációra egyaránt szükség van, tette hozzá. A színésznek van többek között egy olyan jelenete a darabban, amikor hat méter magasból ereszkedik le, és közben végigmond egy monológot.

Ebben az előadásban tér vissza a színpadra Horváth Lili, aki az elmúlt csaknem másfél évet otthon töltötte, második gyermekével. A darab főintrikusának szerepében pedig Méhes Lászlót láthatják a nézők.

A Budapesti Tavaszi Fesztivál, a Budapesti Kamaraszínház és a Thália Színház közös produkcióját március 19-én és 24-én is megnézheti a közönség a Thália Színház Nagyszínpadán.

Nyereményjáték

Január 26-tól a mozikban a három Oscar-jelölést nyert SUSZTER, SZABÓ, BAKA, KÉM. Válaszolj a kérdéseinkre, a helyes válaszokat beküldők között 3 db SUSZTER, SZABÓ, BAKA, KÉM című le Carré regényt sorsolunk ki.


Klikk a játékhoz »
H i r d e t é s

A Kultúrpart programajánlója

Illeszd be a saját oldaladra! Katt ide!

Másold ki a fenti kódot, illeszd be az oldalad forrásába, így az olvasóid mindig értesülhetnek a Kultúrpart programajánlatairól.

F u t á r    a j á n l a t