Az új óvszermárka Szent Benedek névre hallgat

David Miliband, az angol külügyminiszter teljesen kikelt magából, amikor a három-négy hivatalnok közti eszmecsere jegyzetei eljutottak hozzá. Azonnal nyilatkozatot adott ki, amelyben a külügyminisztérium sajnálatát fejezi ki az eset kapcsán, és egyben a Vatikán elnézését kéri.
A röpirat főként a katolikus egyház vitatott állásfoglalásain gúnyolódik, így egy hotline-vonal létesítését javasolja a pedofil papok áldozatául esett gyerekeknek, ezen kívül egy jótékonysági táncra hívnák a pápát, amit Erzsébet királynővel lejthetne a világ jobbá tételének céljából.
A protokoll vendégek között Susan Boyle-t említik, míg a kerülendő nevek között Richard Dawkins prominens ateistát nevezik meg, aki azzal fenyegetőzött, hogy őrizetbe venné az egyházfőt.
A pápa szeptemberben tesz látogatást Nagy-Britanniában; a brit kormány a különböző püspöki konferenciáktól a Vatikán és a szigetország közti viszonyok javulását reméli.

