Ugrás a menühöz Ugrás a tartalomhoz
2010. március 12. péntek
Gergely
Szent Gergely, a tanárok védőszentjének ünnepe (Gergelyjárás)
06:02
17:46
Belépés
ok

Négy évet kaphat Michael Jackson orvosa

2010. február 9. 09:25
Óvadék elllenében szabadlábon védekezhet Michael Jackson orvosa, akit azzal vádolnak, hogy az erős gyógyszerekkel az énekes halálát okozta.
 
Ártatlannak vallotta magát hétfőn egy Los Angeles-i bíróságon Conrad Murray, a tavaly nyáron meghalt Michael Jackson háziorvosa, aki ellen gondatlanságból elkövetett emberölés címén emeltek vádat.

A Los Angeles-i ügyészség azzal vádolja a Las Vegasban is praktizáló orvost, hogy a krónikus álmatlanság ellen felírt erős altatókkal és nyugtatókkal a sztár halálát okozta. Jackson háziorvosát akár négy év szabadságvesztésre is ítélhetik, ha a bíróság bűnösnek találja.

Conrad Murrayt tervezett nagyszabású londoni koncertsorozata előtt kérte fel személyi orvosának a súlyos alvásproblémákkal küszködő énekes. A doktor a rendkívül erős Propofolt más nyugtatókkal kombinálva adta be az énekesnek halála napján, 2009. június 25-én.

Murray ezt nem is tagadja, de arra hivatkozik, hogy páciensének határozott kérésére adta be a popsztárnak a nyugtatókat. Az orvos 75 ezer dolláros óvadék ellenében szabadlábon védekezhet. A következő tárgyalási napot a bíró április 5-re tűzte ki.

Üzenet a Földnek!

Szép vagy o hon, bérc, völgy változnak gazdag öledben,
Téridet országos négy folyam árja szegi;
Ám természettől mind ez lelketlen ajándék:
Naggyá csak fiaid szent akaratja tehet.

Vörösmarty Mihály

A Kultúrpart programajánlója

Illeszd be a saját oldaladra! Katt ide!

Másold ki a fenti kódot, illeszd be az oldalad forrásába, így az olvasóid mindig értesülhetnek a Kultúrpart programajánlatairól.

F u t á r    a j á n l a t
U t a z á s i   a j á n l a t